איכות עם חיוך – ללא מאבק

איכות עם חיוך - ללא מאבק

גישה המניבה תוצאות ברמה אחרת

בחרו את המסלול המתאים לכם:

וצרו קשר לקביעת פגישה בלתי מחייבת אצלכם בארגון.

מסלול צמיחה אישית

מיומנויות חיים

בכל שנות ניסיוני כמרצה וכיועצת, תמיד פגשתי אנשים שבאו ואמרו לי: "אינך מלמדת אותנו הבטחת איכות, את מלמדת אותנו חיים". זה נכון מאוד, והתהליך בו אנו לומדים ומשפרים את מיומנויות החיים שלנו הוא צמיחה אישית.

הבטחת איכות, מתוקף היותה עבודה ישירה עם בני אדם, אינה מקצוע טכני ואינה מוגבלת למקום העבודה. בני האדם אינם שונים בעבודה ובבית. אם יש לכם כעסים, תסכולים, תקיעות כלשהי בתחום מסוים – וברוב המקרים הדבר קשור לבני אדם אחרים וליחסים איתם. ואם לא ליחסים עם אנשים אחרים – אז עם עצמם

על מנת להתחיל או להמשיך בתהליך של צמיחה אישית, כדאי לפנות לאימון אישי בתחום בו חשים תקועים או נאבקים, בין אם קשור לבית או לעבודה. אימון אישי עשוי לקדם אתכם באותו תחום (ולא רק) בכל המישורים.

מסלול צמיחה אישית

אימון

מה התועלות ממסלול זה?

תמיד כל כך משמח ומרגש לפגוש תלמידים מהקורסים במכללות, או מהשתלמויות במפעלים, הבאים ואומרים שמשהו השתפר לא רק בעבודה עם העמיתים, אבל גם בבית, ביחסים עם בן הזוג, ההורים, הילדים… יש שבעקבות תהליכי האימון שלנו יחד במשך שנה בקורס במכללה עוברים שינויים כל כך מהותיים שבקלות משנים מקום עבודה, מקבלים קידום, פותרים עימותים עתיקי יומין, או אפילו הופכים לחלוטין את חייהם מקצה לקצה. 

כל זה מתאפשר עקב שינויים אישיים ופתיחת אפשרויות חדשות בחייהם בעקבות כך, שלא נראו אפשריות או שלא נראו כלל – צמיחה אישית. זאת תוך שתהליכי האימון בכיתה הם מועטים יחסית ולא אישיים, עקב היותנו בכיתת לימוד, ואמורים גם לכסות חומר רב בזמן מוגבל.

התהליך מיועד לענות על צרכים שלעתים נראים לנו בלתי קשורים לעבודתנו או קשורים לעצמנו ולעולם הסובב אותנו. קשה, אין די זמן או לא נוח לכסות בפורום של כיתת לימוד, אך זו תקיעות שמוכרחים לפתוח.

כבר אמרנו שהנכם עובדים עם אנשים. מכאן נובע, וזה לא מובן מאליו, שהאנשים עובדים אתכם. הם מגיבים אליכם, מפתחים יחסים אתכם (לטוב ולרע), אמון או חוסר אמון, עימותים. כמוכם בדיוק, הם סוחבים את כל המטען שלהם איתם לכל מקום. המסקנה הישירה מכך היא שאם תשפרו משהו בכם – האנשים יגיבו אליכם אחרת, מה שישנה את כל מערכות היחסים שלכם איתם. אפשר לראות תוצאות כמו:

  • הפחתת עימותים עם עמיתים וכפיפים;
  • הבנה משופרת של אנשים, המייצרת פרשנות שונה למעשיהם;
  • שיפור שיתוף הפעולה עם עובדים אחרים בכל רמה;
  • חיזוק האמון שנותנים בכם האנשים;
  • עליית שביעות הרצון שלכם ממקום העבודה ומהתפקיד;
  • ועוד…

מה מצריך התהליך מצדכם?

ראשית, נדרש להכיר בצורך בשינוי, לזהות את אותו המכשול בחיים המקצועיים ו/או האישיים שלכם הדורשים שיפור. בלי זה לא נתחיל – אבל זה לא מספיק. 

מי שנכנס לתהליך של צמיחה אישית צריך להבין שנדרשת ממנו התחייבות לתהליך, נכונות לעשות את העבודה, כי אין שום מאמן בעולם שיכול לשנות את חייכם עבורכם. המאמנים יכולים לסייע לכם לזהות את המקומות בהם תוכלו לשנות משהו כדי להתקדם, אך את השינוי תצטרכו לבצע בעצמכם, עבור עצמכם, תוך הנחיה וליווי.

אימון אישי

אימון אישי

מה מציעה "איכות עם חיוך"?

"איכות עם חיוך" מציעה לבצע תהליך של ליווי שינויים אישיים עבור אלה הבוחרים במסלול קידום זה. 

ורה קופיאן ממתחה בליווי תהליכי שינוי לאנשי הבטחת איכות, עובדים, אנשי הנהלות ביניים והנהלה בכירה, הן באופן אישי, אחד על אחד, והן בקבוצה קטנה של עמיתים או חברים או אפילו פשוט קבוצת אנשים, חברים או חברות שרוצים לבצע שינויים עבור עצמם, המסלול של מעגלי העצמה קבוצתיים. בנוסף, ורה קופיאן מאמנת אישית מוסמכת וכן מוסמכת בעבודה באמצעות חוק המשיכה, שיטה שהוכיחה את עצמה כיעילה במיוחד ביצירת שינויים פורצי דרך.

אי אפשר לשנות אדם אחר, אך כל אחד מאיתנו יכול לשנות את עצמו.

על מנת לשנות משהו בחיינו, עלינו לשנות דרך חשיבה, הרגלים מסוימים, אמונות מסוימות שקודם לכן נראו לנו חשובות, חלק מחיינו או שאפילו לא נתנו להן מחשבה כלל. אם לא נהיה מוכנים לשנות אותם – לא יהיה שינוי. יש כאן מאמץ, לפעמים לא קטן, אך התגמול עולה על כל מה שתוכלו לשער.

"אם תמיד תעשו את מה שתמיד עשיתם, תמיד תקבלו את מה שתמיד קיבלתם." –
הנרי פורד

אבל שינוי של משהו בכם מביא לשינוי קסום בעולם סבביבכם, כמה שזה לא נשמע מוזר ופרדוקסלי. על כן, במקום לדפוק את הראש בקיר ולהתנפץ על חומות של התנגדות, ולנסות לשנות את הארגון לנקודת ראותכם – בואו לשנות את מה שבכם אינו מאפשר לשינוי הזה להתרחש. ואז, כשאתם משתנים, פתאום תיווכחו כי העובדים והעמיתים שלכם מגיבים אליכם אחרת. אז, סביר שתרצו להמשיך ולהרחיב את התהליכים של השינוי בפריסה רחבה יותר לכל הארגון.

התהליך הוא תהליך של גילוי מרתק, והוא מתבצע באמצעות התחייבות לסדרה של פגישות, והכרת הגורמים לתקיעות והכלים והאפשרויות לביצוע השינויים מבפנים, כולל ביצוע מטלות בבית בין הפגישות (למי שבאמת רוצה לעבור שינויים ולא רק אוהב ללמוד).

ניתן לקבוע השתתפות בפגישה בודדת בקבוצה, למשל, במסלול מעגלי העצמה קבוצתיים, לשם הכרת התהליך והבנתו, לפני התחייבות לסדרה.

הפגישות יכולות להתקיים בבית שלכם, ב"איכות עם חיוך", במועדון או מתנ"ס או בכל מקום שנוח לכם. אם יש צורך לשכור מקום, כמובן, הדבר מייקר הפגישות. 

[elementor-template id="16562"]

לקביעת פגישה ולפרטים נוספים.

פוסט זה זמין גם ב: English

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *