איכות עם חיוך – ללא מאבק

איכות עם חיוך - ללא מאבק

גישה המניבה תוצאות ברמה אחרת

בחרו את המסלול המתאים לכם:

וצרו קשר לקביעת פגישה בלתי מחייבת אצלכם בארגון.

חג סוכות שמח - 2016

היום נכנס החג – סוכות. כמו כל חג יהודי, יש לחג הזה משמעויות לרוב, וייחודיות, הן בתוכן והן בעשייה.

בדומה לפסח, בסוכות אנו עושים הרבה דברים שאיננו עושים בדרך כלל, מה שמקל על ביצוע שינויים רוחניים, פנימיים, צמיחה אישית.

בחג סוכות אנו מצווים לשמוח יותר מכל חד אחר. זאת בעת אנו יושבים במבנה ארעי ולא בטוח, נכון לימים טרופים אלה, ודאי במצב הבטחוני במדינה שלנו. לאכול ולישון בסוכה – במבנה שאינו ממש מבנה, כלומר כמעט בחוץ, במשך שבוע.

ולמרות זאת – "וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ" (דברים ט"ז י"ד-ט"ו).


אילוסטרציה: בניית סוכה - סוכות 2016: בניית סוכה - סוכות
אילוסטרציה: בניית סוכה - סוכות 2016: בניית סוכה - סוכות

מצוות סוכות: ושמחת בחגיך

לא ניתן להיות כל הזמן שמח, בטח לא  בתנאים מאתגרים. וודאי לא לפי הזמנה. נסו לשמוח בזמן שאתם מפחדים ממשהו, אחוזים חוסר בטחון… 

כלומר, עלינו להתאמץ ולהתמקד במה שיש לנו כאן ועכשיו. לא לאפשר לפחד, לחשש מהסיכון, לפגוע במיקוד הזה. כי הרי האושר שלנו הוא במקום של שמחה, ולא של פחד או חוסר ביטחון.

היהדות, אם כן, מבקשת מאתנו לנהוג מתוך ניהול סיכונים והפעלת מאמץ מחושב. היא מבקשת מאתנו לשים בצד את הרצון שלנו למצוא ביטחון, כי אין דבר כזה. לשם כך עלינו לצאת מהבתים בהם אנו חשים את אשליית הביטחון הזו, מאזור הנוחות שלנו. עלינו לשהות במשך שבוע בתוך סוכות. להן אי אפשר בשום אופן לקרוא "בטוחות". בכך מתערערת תחושת הביטחון עוד יותר.

יחד עם זאת – נדרש שלא לאפשר לתחושה הזאת ולחשש מסיכון לפגוע בשמחה ובהתנהלות של תדרים גבוהים. לגדול, לעבור תהליכים של שינויים אישיים

יתרה מכך, הסימליות הידועה של ארבעת המינים באה להזכיר לנו שאין זה משנה מי אנחנו וכיצד אנו נוהגים בדרך כלל. כולם הופכים שווים בחג הזה ועל כולם לעשות את התהליך הזה במידה שווה.

בין אם כאתרוג אתם, בעל הטעם והריח, המסמל את החלק בעם שהם גם לומדים וגם עושים. או כלולב (הדקל והתמר), לו יש טעם אך אין ריח, ועל כן אלה החלק שלומד, אך לא עושה. או כהדס, בעל הריח אך ללא טעם, המסמל את החלק העושה אך אינו לומד. או, לבסוף, כערבה, לה אין טעם ואין ריח, ומשולה היא לחלק שאינו לומד ואינו עושה ורק "זורם". כולם שווים בחג הזה, על כולם להתאמץ. על כולם לנהל את הסיכונים ולא לחפש את הבטחון. על כולם לחפש דרכים להתמקד בטוב שיש להם ולא במה שחסר להם (כמו ביטחון מכל סוג שהו). זאת על מנת לאפשר לכולם את הזכות לשמוח ולצמוח.

קחו מסר זה גם לארגונכם

בואו נשליך מצב זה על הארגונים שלכם ועל האיכות בהם.

בואו נקח לעצמנו כלל שבו כל האנשים, כולם, לא משנה לאיזה מארבעת המינים משולים הם בעיניכם, מקבלים זכות לגדול ולצמוח, להתעצם ולקחת סיכון. וזה מתחיל, כמובן, בנו, בעצמנו.

בל נשכח שעלינו לא לחפש ביטחון במה שיש, לא להתנגד או לכעוס עקב מה שחסר או אינו מספיק. עלינו לזכור ולשמור לנגד עינינו את מה שיש ולהתמקד בו, על מנת שנוכל לפנות את האנרגיה לשיפורו.

ולזכור שלכולם תפקיד לשחק במשחק הזה. איננו יודעים מראש מה יהיה תפקידו של כל אחד ואחד. על כן לכולם הזכות להעצמה, בלי קשר לטיפוס שלהם. עלינו לאפשר להם לגדול ולצמוח מהמקום בו הם נמצאים כיום, ללא שיפוט, בשמחה ומתוך אהבת האדם.

התוצאות תגענה, בקצב של כל אחד והטיפוס שלו. אינכם יודעים מי מהם יהווה את מקור השמחה והגאווה הגדול ביותר עבור כולכם, או מתי השינוי יורגש. רק תסמכו על התהליך ותנו לו להתרחש, בלי לנסות לשלוט בו. בלי לנסות לגרום לבטחון במשהו, כי אין דבר כזה.

חג סוכות שמח ושינויים משמעותיים לכולם!

עיצבתי כרטיס ברכה מיוחד לחג בצורה של מנדלה. אתם מוזמנים לצפות בו מטה. הקליקו על התמונה, להגדלה.

ברכה לחג הסוכות

תמונה ראשית: דף צביעה לילדים. התמונה נלקחה מאתר דפי בציעה להדפסה.
תמונה שניה: "וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ", עבודת פנינים. התמונה נלקחה מאתר גרפיכל.

[elementor-template id="16514"]

פוסט זה זמין גם ב: English

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *