איכות עם חיוך – ללא מאבק

איכות עם חיוך - ללא מאבק

גישה המניבה תוצאות ברמה אחרת

בחרו את המסלול המתאים לכם:

וצרו קשר לקביעת פגישה בלתי מחייבת אצלכם בארגון.

פסח שמח וחופשי ללא החמצות - 2016

שלום ומועדים לשמחה. מעט באיחור, עקב קשיים טכניים, אני רוצה לאחל לכל עם ישראל פסח שמח, משמעותי וללא החמצות.

בכל חג אני שואפת ללמוד משהו חדש על אותו חג. השנה, בעת שעשיתי מחקר למאמר אחר, הגעתי לבלוג "העוקץ" של יוסי דהאן ואיציק ספורטא, ובמדור אמר רִבִּי שמעון" של אלמוג בהר. משך את תשומת ליבי משפט הקשור לפסח, שמאוד דיבר אלי במישורים רבים. 

"דבר אחר שיש בביטול החמץ והוא ביטול ההחמצה, שכל הימים אנחנו הולכים ונזכרים בכל החמצה מהחמצותינו שהחמצנו בחיינו, ואין אנו מוכנים לשכוח ולבטל אף אחת מאותן החמצות, ובפסח אנחנו מקבלים עלינו לבטל החמץ, כלומר לשכוח ההחמצות שיהיו כעפר הארץ, ואז להתחיל השנה בניסן חדשה, ללא אותן החמצות שאנו סוחבים עמנו מניסן הקודם".*

אילוסטרציה: צלחת פסח

ואכן, אנו מבלים לא מעט זמן במחשבה על כל ההחמצות שהחמצנו, על כל הטעויות שעשינו, על כל ההזדמנויות שפספסנו… כלומר, בהתבוננות ומיקוד לאחור, אל העבר.

המיקוד התמידי בעבר אינו יכול לעזור לנו בתיקון העתיד. להיפך, הוא יכול לגרום לנו לאבד כל אמונה ביכולות שלנו לעשות משהו נכון, להשיג את היעדים שנעמיד לנו. הוא אפילו יכול לעצור אותנו מלהעז להעמיד לפנינו יעדים כלל.

אז אני מאחלת לכולכם להתחיל את השנה החדשה (עד לפסח הבא) בשחרור ההיתפסות אל החמצות שלנו וההתמקדות בהן. לצאת לחופשי מעצמינו: מהביקורתיות, מהפחדים, מהפגיעות בעצמנו, – לצאת לשנה של חירות.

להיות חופשיים לקבל את העובדה שתהיינה בחיינו עוד החמצות. ושניתן לתקן את שנרצה לתקן, ולברך שהבחירות שעשינו עד כה הביאונו ממש לרגע זה בחיינו. לרגע שממנו אנו יכולים לבחור בחירות חדשות. בחירות שאינן חייבות להיות קשורות או מושפעות מהחמצות העבר.

בהתבסס על מחשבות אלה עיצבתי לכם ברכה מיוחדת לפסח, הקליקו על התמונה מתחת להגדלה.

חג שמח!

ברכה לפסח ללא החמצות - 2016

* הציטוט נלקח מבלוג "העוקץ", מדור "אמר רבי שמעון", פוסט: "רבי שמעון לפסח: לשכוח את ההחמצות שיהיו כעפר".
תמונה למעלה: כלי פסח מקולקציית יודאיקה ש ברנרדו לובר. התמונה נלקחה מאתר חנות בלומינדיילס.

[elementor-template id="16514"]

 

חג שמח,
ורה

 

 

[whistles type="accordion" group="like-he" order="DESC" orderby="date" limit="-1"]

פוסט זה זמין גם ב: English

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *